Białystok, będąc stolicą Podlasia, od lat przyciąga wielu turystów. Rynek Kościuszki, Pałac Branickich czy Kościół Farny to tylko niektóre z atrakcji turystycznych. Znajdują się tu restauracje oferujące tradycyjną kuchnię polską i kresową, a także szereg kawiarni, pubów i galerii.
Bielsk Podlaski
Ratuszowa - jedno z najbardziej klimatycznych miejsc z wyszukanym MENU. Idealne miejsce zarówno na romantyczną kolację, spotkanie z przyjaciółmi, jak i szybki obiad.
Catering Janusz Kuptel - oferuje domowe, smaczne obiady na dowóz. Zestaw obiadowy już od 13 zł.
Restauracja Podlasianka - od wielu lat znana restauracja sieci PSS Społem. W swojej ofercie posiada propozycje na każdą ofertę: codzienne obiady, chrzciny, studniówki, komunie i wesela.
Pepperoni - w ofercie znajduje się szeroki wachlarz różnorodnych pizz, na tradycyjnym, włoskim cieście. Pizzeria słynie ze świeżych składników i oryginalnego smaku
Savona - oferuje przede wszystkim pizze, jednakże dostępne są również inne alternatywy - sałatki i makarony. Jedno z najdłużej otwartych miejsc w Bielsku.
Da Grasso - lokalny oddział ogólnopolskiej sieciówki. Serwuje doskonałą pizzę na miejscu i w dowozie.
Kiermusy Dworek Nad Łąkami  niepowtarzalne i jedyne takie miejsce w Polsce Wschodniej. Jest to kompleks historyczno-wypoczynkowy, który składa się z kilku obiektów o unikalnym charakterze. Szczególnym powodzeniem cieszą się wyprawiane tu wesela, imprezy integracyjne i okolicznościowe przyjęcia.
 
Ploski położone w dolinie Narwi, proponują aktywny wypoczynek na łonie natury.
Ptasia Osada jedno z nielicznych miejsc, gdzie można zjeść obiad z widokiem na Narew. Serwuje głównie dania regionalne i domowe.
Koszarówka jej znakiem rozpoznawczym są dania regionalne, mają najlepsze kartacze w okolicy.
Zagłoba wspaniała kuchnia i miła obsługa to tylko część niepowtarzalnego klimatu, jaki panuje w tym miejscu. Serwowane są tu dania typowo podlaskie, każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie, jednakże najbardziej polecane są pierogi z gęsi.
 
Supraśl jedna z najbardziej urokliwych miejscowości na wschodzie Polski. Malowniczość miasteczka została odwzorowana m.in. w filmie ,,U Pana Boga za piecem". Turystów szczególnie przyciąga Monaster Zwiastowania Najświętszej Marii Panny z XV wieku oraz liceum plastyczne, usytuowane w zabytkowym budynku. Turyści chętnie zwiedzają również Puszczę Knyszynską. Restauracje:
Knieja - klimatyczna i wyjątkowa restauracja, w sam raz na romantyczne obiady bądź rodzinne obiady.
Bohema stworzona dla miłośników tradycyjnej podlaskiej kuchni i staropolskich smaków potraw,
Restauracja "Borowinowy Zdrój" ? elegancka restauracja, odpowiednia zarówno dla organizacji imprez okolicznościowych, jak i kameralnych spotkań.
 
Koryciny to mała, malownicza wieś w powiecie siemiatyckim, która słynie z produkcji ziół. Jedno z najczystszych miejsc w Polsce.
Ziołowy Zakątek - Ich chlubą jest Podlaski Ogród Ziołowy, będący ogrodem botanicznym. Produkują m.in. herbaty, kawy, przyprawy, zaprawki, itd. Kultywują stare tradycje i obrzędy zielarskie, wykorzystując je również w kuchni. Posiłki przygotowują z produktów ekologicznych, pochodzących z ich gospodarstwa.
 
Mielnik  miasto nad Bugiem z licznymi atrakcjami ? górą zamkową, ruinami kościoła zamkowego z XV wieku, a także cerkwią z 1825 roku Restauracja Panorama ? serwują głównie kuchnię regionalną i domową, słyną także z pysznych ryb. Oferują również noclegi, wycieczki i organizację konferencji. Restauracja ,,Nowa wczasowa? ? położona w centrum miejscowości, serwowane są dania domowe, w bardzo niskich cenach.
 
Ciechanowiec to jedno z najpiękniejszych miast położonych w południowej części województwa podlaskiego. Jedną z głównych atrakcji jest Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka. Restauracje: Hotel Nowodwory w Ciechanowcu - stworzony dla wszystkich tych, którzy chcą poczuć dotyk luksusu, rozsmakować się w wyszukanych kulinariach i ciekawie spędzić czas. Astoria oferują niepowtarzalną kuchnię domową, szeroki wybór menu i miłą obsługę.
 
Białowieża - znajduje się w samym sercu Puszczy Białowieskiej. Jedno z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie można spotkać żubra, żyjącego na wolności. ,,Żubrówka" - ekskluzywna restauracja, która serwuje wykwintne dania, w tym również mięso z żubra. Carska - mieści się w zabytkowym budynku dworca kolejowego. Unikatowy wystrój przyciąga smakoszy kuchni polsko ? rosyjskiej. Słynie głównie z dań z dziczyzny. Parkowa - położona w centrum Białowieży proponuje dania domowo-regionalne. Polecają pieczeń z żubra, babkę lub placki ziemniaczane.